Vestuvinių žiedų praba. Kas tai?

Brangiojo metalo papuošalai – visam gyvenimui, tad daugelis renkasi juvelyro paslaugas, kad galėtų džiaugtis tokiu papuošalu, kuris jam iki mažiausių smulkmenų tinka ir patinka. Tad ir renkantis aukštesnės prabos žiedus – dažniausiai jais kur kas labiau pasitikima, žmonės ramūs, kad jie tarnaus – ilgai ir funkcionaliai, kasdieniai aplinkos darbai – neveiks jų neigiamai taip stipriai, kad žiedas susidėvėtų greitai.

Brangiojo metalo vestuviniai žiedai yra vertinami praba. Ji dažniausiai ir lemia papuošalo kainą, tad kuo ji yra aukštesnė – tuo brangiau kainuoja, tačiau tuo pačiu – ir ilgiau tarnauja, reikalauja mažiau dėmesio, ilgiau išlaiko savo patrauklumą.

Brangiojo metalo papuošalų prabas apibrėžia Lietuvos Respublikos įstatymai, tad tik pirkdami žiedus patikimose vietose – galite būti ramūs dėl kokybės.

Šiuo metu siūloma praba yra kelių lygių, kuri klasifikuojama skaitmeniniu simboliu. VĮ Prabavimo rūmai nurodo šiuos variantus:

  1. 375 papuošalo žymėjimas parodo, kad jo lydinyje naudojamo aukso kiekis yra 37,5 %.
  2. 585 papuošalo žymėjimas parodo, kad jo lydinyje naudojamo aukso kiekis yra 58,5 %.
  3. 750 papuošalo žymėjimas parodo, kad papuošale esančio aukso kiekis yra ne mažesnis nei 75 %. Likusieji 25 % yra priemaišos, kurios dažniausiai reikalingos tam tikrai spalvai išgauti. Tai yra vienas dažniausių pasirinkimų, kadangi gana patvarus, tačiau kainos prasme – prieinamas daugeliui.
  4. 916 papuošalo žymėjimas parodo, kad papuošale naudojamas net 91,6 % aukso. Žinoma, dažniausiai tokios prabos papuošalai yra vieni brangiausių. Tačiau ne patys brangiausi.
  5. 999 papuošalo žymėjimas parodo, kad lydinyje yra net 99 % Taip, tai yra patys brangiausi papuošalai. Tačiau taip pat ir patys tvirčiausi, tad galima drąsiai sakyti, kad tai bus papuošalas perduodamas iš kartos į kartą.

Norėdami sužinoti, kokia yra jūsų turimo papuošalo praba – informaciją galite rasti ant paties žiedo. Dažniausiai – įspausta viduje.  Įžiūrėti skaičius tikrai pavyks, kadangi juvelyrai turi pasirūpinti, kad jie būtų matomi.

Ar žiedo spalva lemia prabą? Dalinai, tačiau ne visai? Skirtingi lydiniai padeda išgauti ir skirtingas spalvas, tačiau čia juvelyrai irgi moka sužaisti, kad atitiktų klientų poreikius išgaunant tam tikrą spalvą, tačiau išlaikant aukštesnio lygio prabą. Taigi, kur kas svarbiau praba, o spalva – pagal poreikius.

Taip pat skaitykite

Vestuvinių žiedų mados

Kai kurie renkasi tokius vestuvinius žiedus, kurie jiems yra gražiausi, kelia geriausias emocijas. Toks požiūris yra labai geras. Juk žiedai bus dėvimi visą gyvenimą, tad pirmiausia...

Skaityti daugiau

Vestuvinių žiedų priežiūra

Galima drąsiai sakyti, kad vestuviniai žiedai yra pats prasmingiausias meilės simbolis. Natūralu, kad poros dažnai investuoja nemažus pinigus, kad gautų tokius žiedus, kurie jiems iki mažiausių...

Skaityti daugiau

Vestuvinio žiedo spalva. Kokia Jums patinka labiausiai?

Renkantis vestuvinius žiedus reikia nemažai dėmesio skirti spalvinei gamai, kuri šiuo metu yra labai įvairi. Daugeliui atrodo, kad vestuviniai žiedai turi būti auksiniai, tačiau tai nėra...

Skaityti daugiau
× Privatumo nuostatų centras

Lankantis bet kurioje svetainėje gali būti saugojama arba atkuriama informacija apie naršyklę. Dažniausiai tai yra atliekama slapukų forma. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas ar įrenginį ir yra dažniausiai naudojama tam, kad svetainės veikimas atitiktų jūsų lūkesčius. Informacija tiesiogiai nenustato jūsų tapatybės, tačiau gali suteikti labiau suasmenintos patirties. Mes gerbiame jūsų teisę į privatumą, todėl jūs galite pasirinkti neleisti kai kurių slapukų tipų. Paspauskite skirtingų kategorijų antraštes, kad sužinotumėte daugiau ir pakeistumėte numatytuosius nustatymus. Tačiau kai kurių slapukų tipų blokavimas gali turėti įtakos svetainės naršymo patirčiai ir mūsų teikiamoms paslaugoms. Kai kuriais atvejais iš slapukų gaunamais duomenimis dalijamasi su trečiosiomis šalimis ir jie gali būti laikomi „asmeninės informacijos pardavimu“ pagal Kalifornijos Vartotojų privatumo įstatymą (CCPA). Jūs galite bet kada pasinaudoti savo teise atsisakyti tokio dalijimosi išjungdami slapukus.

Sutikimo nuostatų valdymas