Laikai keičiasi, gyvenimas – lengvėja, dienos – įspūdingėja, tačiau poreikis per vestuves savo meilę įamžinti vestuviniais žiedais – išlieka. Kodėl?
Atrodo, tai tik mažas simbolis, metafora, tačiau svarbi net ir tiems, kurie nusprendžia nedaryti vestuvių šventės. Dažnai net ir nusprendę gyventi be santuokos sakramento, be metrikacijos biuro darbuotojų patvirtinimo – vis tiek dėvi žiedus, kurie jiems patiems įrodo, kad yra sutvirtinę savo santykius bei norą būti kartu.
Renkantis vestuvinius žiedus reikia apgalvoti savo pasirinkimą. Juk vestuviniai žiedai yra labai įvairūs, galiausiai, skirti visam gyvenimui ir daugelio dėvimi kasdien.
Nelaukite paskutinės akimirkos
Per vėlai pradėta paieška arba per vėlai juvelyrui pateiktas užsakymas yra gana didelė klaida, kadangi kuo mažiau laiko lieka iki tos ypatingos dienos – tuo labiau mažinami poreikiai. O juk žiedų pora turi būti tobula, tiesa?
Juolab, dažnai pačioje pradžioje poreikiai bei mintys atrodo aiškūs, tačiau išsakius juos juvelyrui – ne visada pavyksta juos įgyvendinti arba eskize matoma, kad rezultatas ne toks, kokio norisi. Kuo daugiau laiko bus – tuo didesnė tikimybė, kad žiedas bus „išbaigtas“ pagal Jūsų poreikius, smulkmeniškai, detaliai – bus toks, koks tobulai atspindi Jūsų meilę.
Vien pačių žiedų gamyba gali trukti kelias savaites. O kur dar smulkmenų derinimas, 3D vizualizacijos keitimas, galbūt eskizų perdarymas ir panašiai. Viskam reikia laiko ir kuo jo daugiau – tuo didesnė tikimybė, kad idėja iki mažiausių smulkmenų bus įgyvendinta.
Ar svarbus patogumas?
Kalbant apie vestuvinius žiedus dažniausiai minimas patrauklumas. Norisi visą gyvenimą dėvėti tokį žiedą, kuris yra gražus, kuris pagamintas iki mažiausių smulkmenų pagal jaunųjų poreikius. Tai yra normalu. Tačiau reikia nepamiršti ir patogumo faktoriaus. Dėl to visada geriausia yra tartis su juvelyrais, kurie iš praktikos geriausiai žino – kaip derinti komfortą su stiliumi.
Žinoma, reikia įvertinti tai, ar žiedas bus dėvimas kasdien, kad ir ką darote, ar planuojate jį nusiimti, kai dirbate arba einate į dušą? Jeigu nusiimate – galima rinktis kur kas puošnesnius žiedus, su didesniu akmenukų skaičiumi, raižiniais ir panašiai.
Kasdien nešiojant žiedus – kur kas labiau pasiteisina minimalizmas, paprastumas. Reikia, kad žiedas niekur nekliūtų, kad nuo chemikalų, kurie gali būti naudojami plaunant namus, akmenukai nekeistų savo išvaizdos, kad didelis akmuo – nekliūtų už plaukų ir panašiai. Visa tai gali atrodyti tik smulkmenos, tačiau praktikoje matyti, kad tai – labai svarbu.
Taip pat patogumą lemia ir žiedo plotis. Klasikiniai žiedai dažniausiai būna su vidine briauna, o dėl to gali atsirasti diskomfortas juos dėvint kasdien. Ypač tokiu atveju, kai žiedas yra labai platus (tai dažniausiai aktualiau vyrams, kurie nori plataus vestuvinio žiedo). Lygiai taip pat labai platus žiedas gali rėžti odą tuomet, kai pirštai yra labai trumpi ir storesni. Tuomet siūloma rinktis plonesnius žiedus, kurie ne tik vizualiai gražiau atrodys, tačiau taip pat ir suteiks daugiau patogumo.
Galiausiai, storesnius, platesnius žiedus sunkiau apmauti per piršto sąnarį, tad jeigu nuolat planuojate nusiimti bei uždėti žiedą kai atliekate tam tikras veiklas – reikia pagalvoti, ar ne geriau yra plonesnis.
Metalo pasirinkimas
Žinoma, renkantis žiedus ne ką mažiau svarbus aspektas yra ir metalas. Nors klasika vis dar vadinami geltono aukso žiedai, tačiau pasiūla rinkoje tikrai yra kur kas platesnė.
Moterys labai dažnai mėgsta rinktis raudono arba ypač balto aukso žiedus, kurie atrodo elegantiškiau. Ypač pastebima, kad jos mėgsta ne tokį ryškų metalą, švelnesnį, kai tuo tarpu vyrai – priešingai. Tiesa, pastarieji dažniausiai nori kuo mažiau blizgumo, kai tuo tarpu moterys – mėgsta, kai metalas blizga ir yra linkusios jį reguliariai atnaujinti.
Jeigu moteris planuoja dėvėti ne tik vestuvių, tačiau ir sužadėtuvių žiedą, žinoma, galima derinti, kad spalvine prasme jie tiktų vienas prie kito.
Galiausiai, atsiminkite, kad taisyklės – taisyklėms, tačiau svarbiausia, kad žiedas patiktų Jums. Tai yra pati svarbiausia sąlyga.