Ar tikrai vestuviniai žiedai yra vienas svarbiausių akcentų jungiančių santuoką? Daugelis jaunųjų sutiktų, kad taip. Ne veltui tiek daug dėmesio bei laiko yra skiriama juos renkantis, tariantis su juvelyru, kuris pagamintų Jums tobulus, tokius žiedus, kuriuos pora norės dėvėti visą gyvenimą.
Kalbant apie žiedus reikia įvertinti labai daug niuansų. Vienas jų yra plotis. Ar tikrai platūs vestuviniai žiedai yra geriau ir kaip jie lemia patogumą juos nešiojant kasdien?
Dažniausiai gaminamų vestuvinių žiedų pločiai, kurie siūlomi pagal standartą, yra:
- Nuo 3 mm. iki 7 mm., kurie skirti moterims.
- Nuo 4 mm. iki 12 mm., kurie yra skirti vyrams.
Nerašyta taisyklė, kad vyrai dažniausiai renkasi kur kas platesnius žiedus nei moterys. Visgi, juvelyrai dažniausiai siūlo galvoti apie žiedo plotį vertinant ne lytį, tačiau žiedo nešiojimo dažnumą ir tuo pačiu piršto, ant kurio bus dėvimas papuošalas, ilgį bei storumą.
Labai ilgai rinkoje karaliavo žiedai nuo 3 mm. iki 7 mm., tačiau ilgainiui vyrai panoro platesnių, kadangi jų rankos, pirštai dažniausiai masyvesni nei moterų, tad dėl to iškilo poreikis rinktis ir platesnius žiedus. Žinoma, tai kelia kainą, kadangi reikia daugiau metalo. Visgi, vestuviniai žiedai yra perkami kartą gyvenime, tad džiugu, kad lietuviai šiam meilės simboliui tikrai netaupo.
Statusas
Ypač verta pabrėžti Viduramžių laikus, XVIII amžiaus, XIX amžiaus inteligentiją, kuri per nešiojamus papuošalus rodė savo statusą. Jau tais laikais vestuviniai žiedai, kaip santuokos simbolis, buvo labai svarbūs. Tačiau tuo pačiu jie parodė, kad asmuo yra pasiturintis. Ir nors moterims irgi dažniausiai buvo gaminami mažesni, siauresni žiedai, tačiau vyrai rinkosi itin plačius, masyvius, su brangakmeniais. XXI amžiuje vėl grįžo minimalizmas, juolab, dėl darbų kiekio dažnai nepatogu nešioti masyvius žiedus (ypač su akmenimis ant jų).
Piršto storis
Kadangi šiais laikais poreikis parodyti savo statusą per papuošalas menksta – svarbesniu kriterijumi tampa pirštai ant kurių žiedas bus dėvimas. Žinoma, ant ilgesnių pirštų tinka ir platesni žiedai. Tuo tarpu trumpesnių – siauresni žiedai, kurie „nepasimeta“ delne. Jeigu pirštai yra ne tik ilgi, tačiau ir platūs – gražiausiai atrodo žiedai, kurių plotis siekia iki 9 mm. Kai kurie, ypač vyrai, tokiu atveju renkasi net ir 12 mm. žiedus, tačiau dėl to geriausia yra tartis su juvelyru, kuris vien tik pažvelgęs į Jūsų pirštus gali pasakyti – ar vaizdas bus skoningas.
Sąnario vieta
Renkantis žiedo plotį taip pat reikia nepamiršti, kad piršto sąnario vieta dažniausiai yra pati plačiausia, tad svarbu, jog per ją žiedas lengvai praslystų, tačiau ant piršto zonos arčiau delno – „nejudėtų“. Tam geriausia rinktis plonesnius žiedus. Platūs gali strigti toje piršto vietoje, bus sunku uždėti bei nuimti. Žinoma, jeigu neplanuojate žiedo nuiminėti – galbūt tuomet ir platus nebus blogas pasirinkimas. Būtinai apgalvokite tai.
Graviūra
Galiausiai, žiedo plotis gali kisti priklausomai ir nuo to – ar planuojama kokia nors graviūrą. Jeigu taip ir teksto bus daug, žinoma, platesni žiedai apsimoka labiau. Tačiau nepamirškite, kad graviūra metų eigoje „apsineša“, tad tokiam žiedui reikia skirti daugiau priežiūros.